Site Overlay

Yeni Ezgiler

yeni ezgiler dikey - Dünyaloji

Hayat hep iniş ve çıkışlarla dolu… 

Bir şeyler olur, hayat üzerine garip oyunlar oynar mesela, solarsın, kurursun, sararırsın, tüm umudun yitip gider ve yeminler edersin aynı insan olmamaya… Başkasına dönüşmek mümkün gibi zorlarsın tüm sınırlarını, ama karakterin sınırları çoktan çizilmiştir, nerdeyse herkesin inandığı kader gibi, karakterin sarar etrafını, sıkıştırır sen dışarı kaçmak istedikçe, başkası olmak istedikçe daha çok kendin olursun.

Kendinden başka bir şey kalmayınca geriye, kendi kendini çekip içine kendine saklarsın, kendi yalnızlığında huzur ararsın. Yalnızlığın huzuru çok kısa sürer, ilk günler inanılmaz bir rahatlamayla geçer, sonra karakterinle baş başa kalmanın ağırlığı çöker aniden üzerine. Kaçamayacağın bir hücrede, kendine mecbur, kendinle çaresiz, her nefesini hisseder, her kalp atışını sayar, hepsinden bıkar, en sonunda yine dayanamaz kendini sokaklara atarsın amaçsız. 

Başıboş, avare ve rezil bazen belki de, yürür, koşar, durur, tüm kalabalıkta kendi kendine konuşursun. Yaklaşamazsın çünkü ne kadar istesen de başkalarına, tüm insanlar arasında, kaçmak için kendini vurduğun bu sokaklarda, yine kendinle kalırsın.

Kimler geçer yanından durmadan, bakmadan, umursamadan. Ama bir gün birisi çıkar karşına, biri ilk defa sanki ömründe bakar gözlerine kendi gözlerini kaçırmadan. Gözlerini ayıramaz, çivilenir kalırsın. 

Hayat hep iniş ve çıkışlarla dolu, bir nakarattan sıkılırsın bir süre sonra, yeni ezgiler değer kulaklarına… 

Yeni şarkım, “Yeni Ezgiler” huzurlarınızda. 

Beğenmeniz dileğiyle…

Avatar of Aydın

Author: Aydın

🪐 Citizen of the Chaotic Universe 🗣 İngilizce öğretir 🎓 hayatı öğrenir 📝 okur-yazar 🎧 dinler 🎤söyler... #müzik #edebiyat #hayat

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

50% Complete

Her Cuma akşamı yeni içerikler avcuna düşsün ister misin?

Holler Box